Social Media Manager aka Supererou!

Vanilla Days caută un Social Media Manager creativ și talentat pentru a se alătura echipei noastre. Persoana ideală va avea responsabilitatea de a gestiona toate platformele noastre de social media, de a crea conținut captivant și de a implementa strategii de marketing digital.

Responsabilități Principale:

  • Gestionarea și monitorizarea tuturor conturilor de social media ale companiei folosind un program dedicat pentru postare multiplatformă.
  • Crearea și menținerea unui calendar de social media, incluzând evenimente importante și lansări de produse.
  • Trimiterea regulată a newsletter-elor către abonați, asigurându-se că sunt relevante și bine scrise.
  • Crearea de bannere pentru site și pentru campaniile publicitare (ads).
  • Producerea de conținut video, inclusiv filmarea în fabrică, realizarea de Reels pentru Instagram și videoclipuri pentru TikTok.
  • Venirea cu idei creative pentru conținut și campanii de marketing pe TikTok și alte platforme.
  • Monitorizarea și analizarea performanței campaniilor de social media și a newsletter-elor, și raportarea rezultatelor la începutul fiecărei săptămâni - avem template deja creat
  • Colaborarea strânsă cu echipa de marketing pentru a înțelege și îndeplini nevoile acestora.
  • Participarea la ședințe de echipă și contribuirea la dezvoltarea strategiilor de marketing.
  • Prezenta fizica in locatia noastra
  • Program part-time : nu este necesara prezenta zilnica, putem comasa in 2 zile si jumatate in functie de nevoi. Fie ca sunt 4h/zi, zile cu 6h sau chiar 8h, restul programului ramanand liber.

Cerințe și Calificări:

  • Experiență demonstrabilă în gestionarea conturilor de social media și crearea de conținut digital.
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală.
  • Experiență cu instrumente de planificare și postare multiplatformă.
  • Cunoștințe de bază în design grafic (Adobe Photoshop, Canva) pentru crearea de bannere și alte elemente vizuale.
  • Abilități de editare video (de exemplu, Capcut, Adobe Premiere, iMovie).
  • Creativitate și capacitatea de a genera idei noi și inovatoare pentru conținut.
  • Abilitatea de a lucra bine în echipă și de a colabora eficient cu alte departamente.
  • Capacitatea de a analiza date și de a face rapoarte săptămânale asupra performanței.

Beneficii:

  • Mediu de lucru dinamic și creativ.
  • Oportunități de dezvoltare profesională.
  • Libertatea de a iti alege programul.

Pentru a aplica la Vanilla Days, te rugăm să trimiți un e-mail cu titlul "Supererou" la adresa ioana@vanilladays.com, alături de CV-ul tău și cum crezi că ai putea să consolidezi tu prezența brandului în social media.